Az EUROPÉER Alapítvány nemzetközi pályázatot nyert az alapítvány egyik kiemelt, jelenleg legnagyobb prioritást élvező programjának, a projektalapú életvitel elterjesztésének a megvalósítására, melyet a Professional Project Life Nonprofit Kft.-vel közösen, együttműködésben végez. A program megálmodója és vezetője, Lakatosné Szuhai Györgyi – projektmenedzser, okleveles közgazdász Vezetés és Szervezés szakon, a Szent István Egyetem Gazdálkodás és Szervezéstudományok Doktori Iskolájának doktorjelöltje – aki több éve folyamatosan kutat és publikál a témában.
Az EFOP-5.2.2-17-es kódszámú, „transznacionális együttműködések” elnevezésű felhívás keretében megvalósuló, « PLM- projektalapú életvezetés » című projekt célja a nemzetközi együttműködésben rejlő lehetőségek kiaknázása. A pályázat nagyszerű lehetőséget biztosít a projektalapú életvitel, illetve az ezzel kapcsolatos területeken szerzett külföldi tapasztalatok, valamint legjobb gyakorlatok részletes megismerésére, azok Magyarországi környezetbe való adaptálását segítő módszertan kidolgozására, továbbá ezek külföldi partnerek által történő véleményezésére.
A projekt 2018 és 2019 között kerül megvalósításra. A projekt időtartama 24 hónap, melynek során négy ország; Ausztria, Horvátország, Szlovákia és Románia szervezetei vesznek részt közös műhelyfoglalkozásokon, tanulmányi utakon és szakmai rendezvényeken. Külföldi együttműködő partnereink kiválasztásánál fontos szempont volt, hogy mindegyikük jelentős tapasztalatokkal rendelkezzen a témában, valamint működési területükön ők maguk is egyfajta multiplikátor szerepet töltsenek be, ezáltal közvetetten további partnereket tudjanak bevonni a projektbe. A projekt időtartama alatt az együttműködő külföldi partnerek átlagban egyenként 8 db Magyarországra történő utazással vesznek részt a támogatást igénylő szervezetek által szervezett rendezvényeken. A rendezvények között lesz workshop, szakmai rendezvény, konferencia, disszemináció. A külföldi partnerek nem csak tapasztalat megosztásra érkeznek majd Magyarországra, hanem egyfajta mentorként is szolgálnak majd a magyar szakértőknek, akik a módszertant, ajánlásokat és egyéb dokumentációkat dolgozzák ki.
A projekt keretében kérdőíves lekérdezés formájában megvalósítunk, egy piacfeltáró vizsgálatot a projektalapú életvezetés tekintetében releváns, humán szolgáltatásokat nyújtó állami és nem állami intézményekben, szervezetekben.
A projekt eredményeként olyan kutatási zárójelentés, illetve módszertani összegzés készül, mely elősegíti a fenti célok elérését, illetve alapul szolgálhat más szervezetek, döntéshozók számára a stratégiai célok meghatározásához, oktatási programok kidolgozásához.
Így lehetőség nyílik egy nemzetközi és magyarországi helyzetfelmérés megvalósítására, melynek eredményeképp átfogó képet kapunk a projekt-alapú életszervezés, életvezetés, a projektmenedzsment technikák mindennapjainkban való alkalmazásának külföldi gyakorlatáról, illetve hosszú távú nemzetközi együttműködéseket alakíthatunk ki.
2018. január 26.-án Zalakaroson került sor az első közös műhelymunka megrendezésére, ahol mind a négy nemzetközi partnerünk képviseltette magát. A projekt keretében most találkoztak először személyesen a nemzetközi partnerek. A szakmai prezentációk mellett a találkozó legfontosabb célja a partnerek bemutatkozása, a projektben betöltött szerepüknek megismerése volt. A meeting során a projekt célkitűzéseinek ismertetése után végignéztük a partnerszervezetek feladatait és megfogalmazódtak a legfontosabb elvárások. Külföldi partnereink érdeklődően és nyitottan fogadták a projektalapú életszervezés és oktatás lehetőségének különböző irányvonalait és kiemelkedő potenciált látnak e területen a saját hazájukra vonatkozó kutatásban.
forrás: https://www.hrportal.hu/hr/ujabb-merfoldko-a-project-life-management-eleteben-20180212.html